Usiądź wygodnie w fotelu i obejrzyj ze mną raz jeszcze najwspanialszy serial świata :) Poszukaj ze mną cytatów Chrisa, opowieści Marylin, wynurzeń Fleishmana. Posłuchajmy wspaniałej muzyki i pośmiejmy się nad wpadkami scenarzystów. Tu miłośnik NX znajdzie zawsze miejsce dla siebie ;)

czwartek, 29 lipca 2010

Dobre Eda początki

Ed w sezonie pierwszym - najlepsze sceny

środa, 28 lipca 2010

Cicely

3.04 - Animals R Us
Za namową Dr Fleishmana Ed decyduje się pójść w ślady Woodego Allena i nakręcić film o tym co jest dla niego najbliższe. Film nosi tytuł "Cicely".
Ziemia to mój dom. Siła ciążenia sprawia, że nie unoszę się w przestrzeni kosmicznej. Mogę być tylko w jednym miejscu na raz. Żyję tu od blisko 20 lat. Moje miejsce to Cicely na Alasce. Oto Cicely. Liczy 839 mieszkańców.  Powiedźmy 840. Jest tu stacja benzynowa, zakład fryzjerski, bar Hollinga i sklep, w którym można kupić prawie wszystko. Cicely ma niejedno oblicze. Pracujemy, bawimy się, niekiedy dorastamy, a czasami nie. Cenimy sobie spokojne życie, chociaż lubimy się także zabawić. Ludzie przyjeżdżają do Cicely, a niekiedy odchodzą. Nic się tu nie zmienia, ale zawsze zdarza się coś innego. Kiedy obudzisz się rano chcesz zobaczyć co zdarzy się dzisiaj.

niedziela, 25 lipca 2010

Recepta na zdrowie

1.05 - Russian Flu
Do Joela przyjeżdża z wizytą narzeczona z Nowego jorku - Elaine. Stęskniony Joela pragnie z nią spędzić cały wolny czas, ale w Cicely wybucha epidemia grypy. Jako jeden z pierwszych choruje Holling. Maurice kwituje to szybko:

Maurice: Człowiek nie choruje, jeśli się dobrze prowadzi i nie szkodzi innym.


Zaniepokojony epidemią w Cicely Maurice zwołuje zebranie mieszkańców.

Maurice: Nie podoba mi się, że całe miasto choruje. To źle dla interesów, dla morale i dla zdrowia.

Wstęp

1.01 - Northern Exposure (pilot)
Holling i Maurice żyją w niezgodzie odkąd Holling odbił Mauricowi narzeczoną Shelly. Maurice przysiągł, że zabije Holiinga, jeśli ten się do niego odezwie. Holling chce zakończyć tą niezgodę i pogodzić się z Mauricem.

Holling: Mourice, nie mam Ci nic do powiedzenia, ale i tak to powiem.