Usiądź wygodnie w fotelu i obejrzyj ze mną raz jeszcze najwspanialszy serial świata :) Poszukaj ze mną cytatów Chrisa, opowieści Marylin, wynurzeń Fleishmana. Posłuchajmy wspaniałej muzyki i pośmiejmy się nad wpadkami scenarzystów. Tu miłośnik NX znajdzie zawsze miejsce dla siebie ;)

piątek, 23 kwietnia 2010

Uzębienie Hollinga

3.16 - The Three Amigos
Holling twierdzi, że nie żuje gumy, bo przykleja mu się do koronki.
5.07 - Rosebud
Holling wyznaje Shelly, że nigdy nie miał najmniejszej dziury w zębie i nie ma pojęcia co to borowanie, dlatego nie boi się dentysty.

czwartek, 22 kwietnia 2010

Toasty

4.21 - The Big Feast
Chris: Maurice Minniefield, nasz hojny gospodarzu, przyjacielu i pracodawco. Z pewnością wszyscy przyłączą się do podziękowań za to wyborne jedzenie i picie. Jesteś prawdziwym Amerykaninem, służyłeś w piechocie morskiej, byłeś astronautą. Ameryka to Ty! Jesteś bogaty, zachłanny, chcesz zwyciężać za wszelką cenę niszcząc wszystko co staje na Twojej drodze. Należysz do pięciu procent sytych na ziemi a konsumujesz dwadzieścia pięć procent jej bogactw naturalnych. Płacisz wysokie podatki, wspierasz akcje dobroczynne, zwykle w zamian za ulgi podatkowe, ale masz dobre serce. Poza tym znasz się na trunkach.

Ron: Jednego możecie być pewni, to człowiek, który nie knuje. Maurice Minniefield nie ugodzi was od tyłu, wciśnie wam sztylet prosto w brzuch, przesunie go w górę i będzie przekręcał, aż wnętrzności nie spadną wam na buty. Moris mój drogi przyjacielu jesteś homofobem i bigotem, ale masz świetny gust i znakomitą kolekcję płyt Gershwina. Twoje zdrowie!

Morice: Dziękuje Ci Stevens, Ron. Mimo, że Twój styl życia brzydzi mnie i mierzi, muszę przyznać, że wasz motel to chluba naszego miasta. W dodatku nie obnosicie się ze swoim zboczeniem.

Ciąża Ewy

4.21 - The Big Feast
W tym odcinku Ewa twierdzi, że rodziła 3 godziny z silnymi bólami bez komplikacji, ale była przygotowana na wszystko.
5.11 - Baby Blues
Z kolei w tym odcinku Ewa twierdzi, że rodziła 30 godzin porodem twarzyczkowym. Wspominała, że w porodzie był używany odkurzacz porodowy.

środa, 21 kwietnia 2010

Ludzie nie chcą się angażować dopóki nie mają pewności, ale jak zdobyć pewność nie angażując się?

4.17 - Love's Labour Mislaid
Fleishman rozmawia z Edem o miłości.
Dr F: Zaczynam się mocno zastanawiać nad naturą stosunków damsko-męskich ... Może to już nie te czasy? Już nie musimy się martwić o przetrwanie gatunku. Może czas wziąć sobie na wstrzymanie? Trochę poluzować, zastanowić się. Co do niej czujesz? Czy ta kobieta to ktoś z kim chcesz być do końca życia?
Ed: Skąd mam wiedzieć muszę spróbować
Dr F: Słuszna uwaga. Ludzie nie chcą się angażować dopóki nie mają pewności, ale jak zdobyć pewność nie angażując się?

Kobiety to wróg, WRÓG!

4.17 - Love's Labour Mislaid
Wuj Anku namawia Eda do małżeństwa. Wyszukuje mu nawet kandydatkę na żonę. Ed idzie więc do gabinetu Dr F, by prosić go na świadka...

Dr F: Chcę Ci coś powiedzieć. Powiem Ci coś o kobietach. Kobiety to wróg, WRÓG! Nigdy o tym nie zapominaj. Biologicznie i emocjonalnie ich głównym zadaniem jest doprowadzanie nas do szału, ale my też mamy swoje zadanie. Mężczyźni zostali stworzeni po to, aby nie pozwolić kobietom doprowadzić się do szału. A propos: Gratulacje z okazji zaręczyn...

Kobiety nie powinny walczyć

4.15 - Learning Curve
Maggie przedstawia Ruth-Ann nową nauczycielkę.
M: Poznajcie się, to Jane, jest pilotem. Latała z paliwem podczas Pustynnej Burzy. Tankowała myśliwce w powietrzu nocą. (do Jane) Na pewno byłaś wściekła widząc jak Ci dranie wsiadają do samolotów i zgarniają całą chwałę dla siebie.
J: Co masz na myśli?
M: To, że upchnęli Cię w zaopatrzeniu. Nie mogłaś walczyć tylko dlatego, że jesteś kobietą.
J: Kobiety nie powinny walczyć. Potrafisz sobie wyobrazić kobiecy palec uruchamiający przycisk tomahawk?
M: A co w tym złego?
J: Nasze reakcje są irracjonalne, nieprzewidywalne, emocjonalne. To kwestia hormonów. Zwykle mamy okres, będziemy miały okres albo dochodzimy do siebie, bo właśnie miałyśmy okres. Kobieta tylko przez dwa tygodnie w miesiącu czuje się w miarę dobrze. Niektóre nawet krócej. Kobiety nie mają instynktu wojownika. Walka nie leży w ich naturze. Jesteśmy miękkie i sentymentalne. Kobiety nie wzbudzają zaufania przy zabijaniu. 

wtorek, 20 kwietnia 2010

Kto jest milszy: kobiety czy mężczyźni?

4.10 - Crime And Punishment
Chris zostaje aresztowany za wyjazd bez zezwolenia ze stanu West Virginia. Przed kilkoma laty został zwolniony z więzienia, pod warunkiem jednak, że nie opuści wyznaczonego miejsca pobytu. Sędzią jest kobieta. To nie dobrze.
Na ten temat w barze Hollinga rozmawiają Ed Shelly i Dr F.

Shelly: Chris ma przechlapane.
Dr F: Dlaczego?
Shelly i Ed: To kobieta! PECH
Dr F: Co Wy gadacie? Nie chce mi się wierzyć w te bzdurne przesądy wynikające ze stereotypowego postrzegania płci.

Do baru wchodzi Meggie.
M: O czym rozmawiacie?
Ed: OK. Kto jest milszy: kobiety czy mężczyźni?
M: Rozumiem. Mam odpowiedzieć, że kobiety, a Ty z sarkazmem, który kapie Ci z ust jak kwas z akumulatora poniżysz mnie i rozniesiesz moje sądy na strzępy z dokładnością niemieckich narzędzi chirurgicznych, którymi uwielbiasz przecinać wrzody. Tak Fleishman? PUDŁO! Dlaczego to kobiety miałyby być milsze, bo mężczyźni są silniejsi? Nie, nie nie. Te czasy już minęły. Już nie jesteśmy niewolnicami, już nie możecie nami bezkarnie pomiatać. Jesteśmy silne, mamy prawa i będziemy z nich korzystać. Zapomnij o trzepoczących rzęsach Fleishman. Odtąd bądźcie dla nas milsi!

Dr F: Chris będzie miał duuuże kłopoty...

Czas i pogoda

4.09 - Do The Right Thing
Tu Chris o Poranku podaję czas i prognozę pogody: jest 24 godziny później niż wczoraj, zimno!

Święto Dziękczynienia

4.08 - Thanksgiving
Dla tutejszych Indian Święto Dziękczynienia to też święto zmarłych, dzień żałoby. To wina Białych? Dlaczego więc parada, kostiumy, muzyka, tancerze? Nie rozumiem, co tu świętować... Nie zna Pan historii?

Pan śmierć, tak jak biali ludzie, nie był szczęśliwy w swojej krainie. Uważał, że jego królestwo jest za małe i chciał więcej. Pewnej nocy, gdy Dobry Duch spał, Pan Śmierć zaatakował świat. Zabił wielu ludzi i wziął sobie za żonę najpiękniejszą z córek wodza. Córka udawała, że jest dobrą żoną, ale pewnego dnia podała Panu Śmierci pestkę dyni. Dynia rosła i rosła w brzuchu Pana Śmierci w końcu wybuchła i na ziemię spadło milion pestek. Wiele ludzi zginęło, ale jedno było dobre ... dynie!

Z Białymi jest tak samo. Rozorali ziemię, wykarczowali lasy i przywlekli ze sobą grypę ale przywieźli narzędzia, penicylinę i lody Ben&Jerry's

Grupa krwi Eda

4.07 - The Bad Seed
Do Cicely przyjeżdża Jackie Vincoeur. Powiada, że jest córką Hollinga. Holling nie może w to uwierzyć, twierdzi, że nie może być ojcem, bo w młodości przeszedł świnkę i od tej pory jest bezpłodny. Fleishman przeprowadza zatem szereg badań potwierdzających ojcostwo Hollinga. Twierdzi, że oboje z Jackie mają bardzo rzadką grupę krwi AB Rh(-).
5.24 - Lovers And Madmen
Podczas oddawania krwii Ed dowiaduje się, że ma bardzo rzadką grupę krwii AB Rh(-). Marylin twierdzi, że w Cicely poza nim jest tylko jedna taka osoba i ... TO NIE HOLLING tylko kobieta, którą podejrzewa, że może być jego matką.

poniedziałek, 19 kwietnia 2010

Czego pragną kobiety?

Czego pragną kobiety? Tego samego co my, tylko w ładniejszych kolorach.

Miłość

3.18 - My Mother My Sister
Shelly: W miłości najważniejsze są trzy rzeczy: seks, podziw dla jego intelektu oraz pełna akceptacja, bo i tak go nigdy nie zmienisz.